ZAMÓWIENIA POWYŻEJ 100 ZŁ WYSYŁAMY GRATIS!

Zadbaj o czystość swoich rąk
4.jpg

Czy wiesz, że chwytając klamkę w toalecie lub poręcz w autobusie, na Twoje dłonie trafia tysiące drobnoustrojów? Mogą się one przyczyniać do rozprzestrzeniania groźnych chorób takich jak grypa, salmonella, wirusowe zapalenie wątroby typu A, czy zatrucie pokarmowe. Jak sprawić, by Twoje dłonie nie stały się hodowlą bakterii, wirusów i grzybów? Wystarczy dokładne, regularne mycie rąk!

Kiedy umyć ręce?

Każdorazowo po powrocie do domu. Miejsca publiczne - place zabaw, szkoły, przedszkola, zakłady pracy, sklepy, środki transportu – są dużymi siedliskami drobnoustrojów.

Przed rozpoczęciem przygotowania posiłku, ale też przed i po jego spożyciu.

Przed wyjściem z toalety.

Po kichaniu, kasłaniu, oczyszczaniu nosa.

Po kontakcie z osobą chorą.

Po zabezpieczeniu ran, skaleczeń i innych zmian skórnych. Pamiętaj, aby wykonując opatrunek innej osobie, nałożyć na swoje dłonie jednorazowe rękawiczki!

Po kontakcie ze zwierzętami i wszelkimi ich akcesoriami.

Po kontakcie z ziemią, piaskiem, kamieniami.

Po sprzątaniu i wynoszeniu śmieci.

Po użyciu komputera.

Po kontakcie z pieniędzmi.

Jak prawidłowo myć ręce?

Zmocz dłonie w ciepłej wodzie. Nabierz na nie tyle mydła, aby po rozprowadzeniu pokryło ono całą ich powierzchnię. Rozprowadź mydło i dokładnie umyj dłonie pamiętając o nadgarstkach, kciukach i przestrzeniach pomiędzy palcami. Mydło dokładnie spłucz wodą i wytrzyj ręce do sucha (najlepiej za pomocą jednorazowego ręcznika).

Pamiętaj! Myj ręce przez 30-60 sekund. Im dłużej je myjesz, tym więcej drobnoustrojów usuwasz.

Do mycia rąk polecamy Piankę Aleva Naturals. Jej moc czyszcząca pochodzi z oleju kokosowego, który pozwala zwalczyć brud i lepkość dłoni. Formuła wzbogacona organicznym aloesem koi skórę, pozostawiając ją miękką i delikatną. Dozownik tworzy przyjemną w dotyku piankę, którą polubisz nie tylko Ty, ale także Twoje dzieci. Pomoże ona w wyrabianiu dobrych nawyków higienicznych już od najmłodszych lat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl